Technologie

Dysponując ogromnym potencjałem operacyjnym, FONBUD prowadzi prace z wykorzystaniem różnorodnych technologii. Do zastanych warunków terenowych dostosowujemy technikęi sposób działania. Uzupełnieniem posiadanego sprzętu jest rozbudowana flota pojazdów umożliwiająca transport posiadanych maszyn oraz pracowników na terenie całego kraju.

 

 • PRZEWIERTY, PRZECISKI

  PRZEWIERTY, PRZECISKI

  Przewierty sterowane to bezwykopowa metoda układania różnego rodzaju kanalizacji w miejscach trudno dostępnych: pod przeszkodami takimi jak ruchliwe trakty komunikacyjne, rzeki, tory kolejowe. Wykonanie przewiertu sterowanego polega na wstępnym przewierceniu wyznaczonej trasy za pomocą głowicy wiercącej, którą kolejnym etapie zamienia się na ciągnięty w stronę maszyny rozwiertak.

  Więcej
 • PŁUGOUKŁADANIE

  PŁUGOUKŁADANIE

  Płużenie jest alternatywą dla prowadzenia prac tradycyjnymi metodami rozkopowymi na terenach nieuzbrojonych, nisko zurbanizowanych. Dzięki wykorzystaniu pługoukładacza, podczas umieszczania rurociągu bezpośrednio w ziemi maksymalnie ogranicza się ingerencję w teren.

  Więcej
 • TRADYCYJNE METODY ROZKOPOWE

  TRADYCYJNE METODY ROZKOPOWE

  Tradycyjne metody rozkopowe stosuje się tam, gdzie wymagają tego trudne warunki: na terenach górzystych, podmokłych, wysoce zurbanizowanych, z rozbudowanym uzbrojeniem i obecną infrastrukturą. Doświadczona kadra operacyjna musi umiejętnie ułożyć taktykę działania oraz dobrać odpowiedni sprzęt i ilość pracowników do wykonania wykopów w zastanych warunków terenowych.

  Więcej
 • WDMUCHIWANIE/ SPAWANIE ŚWIATŁOWODÓW

  WDMUCHIWANIE/ SPAWANIE ŚWIATŁOWODÓW

  FONBUD wykonuje wdmuchiwanie światłowodów i kabli światłowodowych do rurociągu za pomocą sprężonego powietrza przedmuchującego kabel przez rurę. Proces ten jest wspomagamy przez zastosowanie podajników mechanicznych, co umożliwia nam wdmuchiwanie długich odcinków kabli.

  Więcej
 • 1

Kontakt

fonbud
spółka akcyjna - sp.k.

Porozmawiaj

 •  +48 71 372 72 72
 •  fonbud@fonbud.com.pl